Výměna Li-ion článku Samsung Galaxy A3 (2017)

Na Youtube určitě najdete jasný návod, jak se to dělá. Pokud ale článek měníte poprvé a naposledy jste v ruce drželi kryt Samsung Galaxy S5 neo (nebo cokoliv kde se dá zadní kryt normálně sundat), který je krásně pružný, mohlo by vás stejně jako mě překvapit, jak snadno se dá křehký kryt rozbít.

Poselstvím tohoto článku tedy není jak Li-ion článek vyměnit, to je z Youtube jasný. Poselství je jednoduché: bacha, může to prasknout, dělej to pomalu a opatrně. V žádném případě nepáčit!

..hrrrr

"Už se mi to trochu odlouplo, nebudu to přece dělat pomalu jak na Youtube, ale chytnu to prackou a zaberu." KŘUP. Jejda...

Jojo... Až se vám po dlouhém nahřívání fénem podaří oddělit roh zadního krytu od telefonu, rozhodně za něj netahejte, ale pěkně opatrně postupujte dál po obvodu telefonu. Toť vše.

Prasklej kryt
Krásná práce
Detail praskliny
Detail praskliny

Servis

Li-ion článek jsem pořídil za 316 Kč (bez objednání přes eshop je cena 495 Kč [kulím voči]). Výměna článku v servise by vyšla tak na 800-1000 Kč. Pokud Váš mobil není ještě vrak a je v zachovalém stavu (a nemáte trpělivost), nechal bych výměnu na servise, v opačném případě stojí za zvážení vyměnit si sám.

Když už jsem se v tom vrtal

Následuje pár nezajímavých fotek.

Starý a nový článek
Starý a nový článek. Na první pohled vidíte, kterej je kterej.
Kryt ze vnitř
Z vnitřní strany zůstal kryt neponičen.
Vnitřek mobilu
Po otevření
Kryt ze vnitř bez Li-ion
Po vyndání článku
Cosi se roztrhlo
A ještě se mi tam podařilo něco přetrhnout. Tuší někdo co to je?