Umístění venku
Oleandr má rád dostatek slunce. Je potřeba ho ale na slunce postupně zvykat, takže ho prvně umístíme do polostínu, a až po 14ti dnech ho přesuneme na přímé slunce. Někteří ho dávají ven už v druhé půlce dubna, to zajistí dřívější květ. Musíme se ale řídit konkrétní lokalitou, ve které žijeme. To znamená, že by teplota po vytažení ven neměla dlouhodobě klesnout pod 3°C. Zpátky dovnitř oleandr uklízíme až někdy koncem října.
Zálivka
Zaléváme hojně. Substrát oleandru by měl být stále vlhký a to především v období květu. V zimě zálivku omezíme.
Zazimování
Oleandr musíme na zimu přestěhovat dovnitř. Musíme ho umístit do chladnější místnosti (3 – 15 °C), zároveň však musíme zajisti dostatek světla (světlo je velice důležité, aby mu neopadaly listy). V zimě výrazně omezíme zálivku. V misce nemůže zůstávat voda, kořenový obal musí být spíše proschlý. V případě, že bychom oleandru v zimě dopřávali vyšší teploty, další sezónu by nemusel vykvést.
Jedovatost
Oleandr má jednu zásadní nevýhodu a to jeho jedovatost. Dávejte velký pozor, aby k němu neměly přístup děti. Stačí opravdu jen jeden lístek a následky mohou být fatální. Toto je z celého článku asi nejdůležitější informace!
Řez
Řez je vhodné provádět na konci podzimu před zazimováním. Pokud ale na jaře vytáhnete oleandr ven a zdá se vám přerostlý, můžete ho seříznout také. U řezu se nemusíte bát, oleandr dobře snáší i silný řez, jen musíte počítat s tím, že bude méně kvést. Pokud máme na oleandr dostatečně velký květináč a dostatek místa, můžeme řez klidně vynechat.
Původní umístění
Původní druhy oleandrů byly rozšířeny kolem Středozemního moře, na východě Malé Asie a jižním úpatí Himálaje až po západní Čínu. V těchto místech letní teplota vystoupí nad 30 °C a v zimě se pohybuje mezi 2 – 8 °C. Oleandr dokonce snese krátkodobé mrazy až do - 7 °C.