Pěstování veškerých bylinek v květináči je velice jednoduché, zábavné a především dostupné pro každého. Stačí koupit jeden středně velký květináč (výška 20cm, průměr taktéž 20cm určitě stačí), zahradnický substrát a semena (v tomto případě bazalky). Odrůd bazalky je několik, takže můžete zkoušet, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Umístění

Bazalku můžete mít jak na balkoně, tak i přímo v kuchyni za oknem. Má ráda slunce a teplo. Moc nemá ráda děšť. Důležité také je, mít ji po ruce, aby to neskončilo tak, že budeme líní pro ni chodit. Bazalka v květináči může prostor i pěkně zkrášlit.

Na balkoně

Zálivka

Po zasetí a během klíčení je nutné, aby byl substrát stále vlhký, po vyklíčení můžeme zálivku lehce omezit, ale substrát by vysychat neměl. Nezáléváme přes listy, to bazalka ráda nemá.

Pěstování

Bazalka je jednoletá rostlina, takže ji každý rok na jaře zasejeme, v průběhu roku sklízíme a na podzim zrušíme. Nejaromatičtější je bazalka před květem. Pokud jde do květu, je dobré je zaštípnout, aby bazalka nestrácela sílu a rozrůstala se do šířky.

Přiště si napíšeme něco o sušení bazalky.